دوربین مداربسته بی‌سیم بهتر است یا با سیم؟ 

دوربین مداربسته بی سیم

دوربین مداربسته بی‌سیم یا باسیم؟ می‌توانید با استفاده از دوربین مداربسته بی سیم و یا سیمی، خانه یا محل کار خود را در تعطیلات کنترل کنید. همچنین این دوربین‌ها می‌توانند به عنوان ناظر دوم در اطراف ملک شما عمل کنند. البته باید به‌ خاطر داشته باشید که دوربین‌های سیمی برای راه‌اندازی نیاز به زمان و تلاش بیشتری دارند؛ اما قابل اعتمادتر هستند. در مقابل، دوربین‌های امنیتی بی‌سیم هزینه کمتری دارند و به سرعت قابل راه‌اندازی هستند، اما ممکن است مشکلاتی مانند خرابی شبکه و هک شدن را به دنبال داشته باشند.

در این مقاله شما را در انتخاب بین این دو دوربین مداربسته کمک خواهیم کرد. در نهایت مجموعه‌ای را معرفی می‌کنیم که شما می‌توانید پکیج کامل دوربین مداربسته داهوا را از آن با کیفیت بالا و قیمت مناسب خریداری کنید. 

دوربین مداربسته باسیم 

دوربین‌های مداربسته سیمی، یکی از قدیمی‌ترین فناوری‌ها در زمینه امنیت هستند و برای محیط‌های بزرگ به کار می‌روند. این سیستم‌ها برای عملکرد بهینه نیاز به کابل‌کشی دارند که شامل کابل برق برای تامین نیازهای برق، کابل شبکه برای اتصال به اینترنت و کابل تصویر برای انتقال ویدئو به دستگاه ضبط تصویر دارند. 

یک کابل از دوربین به دستگاه ضبط تصویر و سپس به روتر شبکه شما وصل می‌شود. برای تأمین برق به سیستم‌های امنیتی سیمی، دو روش استفاده می‌شود: یک کابل برق جداگانه یا استفاده از تکنولوژی POE (Power Over Ethernet) که تنها نیاز به یک کابل دارد که هم برق و هم انتقال تصویر را فراهم می‌کند. 

تفاوت دوربین مداربسته بی سیم و با سیم

مزایای دوربین مداربسته باسیم 

با برخی از مزایای دوربین مداربسته با سیم در اینجا آشنا می شوید. 

مطمئن بودن 

یکی از مزایای اساسی سیستم‌های امنیتی سیمی اعتمادپذیری آن‌هاست. دوربین‏های مداربسته با سیم برخلاف دوربین مداربسته بی سیم به دلیل اتصالات فیزیکی بین دوربین‌ها، دستگاه‌های ضبط و روتر، مطمئن هستند و در مقابل تداخل سیگنال‌های بی‌سیم مقاومت بیشتری دارند.

پشتیبانی از تعدادی زیادی دوربین 

وقتی شما در حال انتخاب سیستم دوربین امنیتی هستید، باید به دارایی‌هایتان و تعداد دوربین‌های مورد نیازتان توجه کنید. برای محافظت کامل از مناطق مهم، بسیاری از افراد می‌خواهند بیش از چهار تا دوربین داشته باشند. در این حالت، سیستم‌های دوربین سیمی که توانایی اتصال به تمامی دوربین‌ها را دارند، مناسب خواهند بود.

این سیستم‌ها قادرند تعداد زیادی دوربین را با یک سیم پشتیبانی کنند و ویدیوهای امنیتی را در دستگاه ضبطی مانند DVR یا NVR ذخیره کنند. قیمت دوربین مداربسته dahua با سیم، به دلیل این ویژگی بیشتر از نوع بی‌سیم آن است. 

راه حل های امنیتی و بلند مدت 

در برابر استفاده دائمی در خانه یا محیط کار، سیستم‌های دوربین امنیتی سیمی به دلیل قابلیت ذخیره‌سازی بیشتر، انتخابی مناسب به نظر می‌رسند؛ اما نصب این دستگاه‌ها به دلیل نیاز به کابل‌کشی، به مدت زمان بیشتری نیاز دارد و موقعیت دقیق دوربین‌ها و دستگاه‌های ضبط، بستگی به امکان دسترسی به پریزها دارد.

معایب دوربین های باسیم 

با چند مورد از معایب دوربین‏های با سیم آشنا شوید:

زمان نصب دوربین مداربسته با سیم 

فرآیند نصب سیستم‌های سیمی طولانی‌تر است و برای آن نیازمند کابل‌کشی چندین کابل است.

در مقابل قطعی برق آسیب پذیر هستند 

سیستم‌های امنیتی سیمی دچار ضعف قابل توجهی هستند. زمانی که با قطعی برق مواجه می‌شوند، خاموش شده و به این ترتیب امنیت محیط تحت پوشش این سیستم‌ها قرار می‌گیرد.

مزایای دوربین‌های مداربسته بی سیم 

با چند مورد از مزایای دوربین مداربسته بی سیم آشنا شوید. 

زمان نصب کوتاه

سیستم‌های امنیتی دوربین مداربسته بی سیم یک جایگزین برتر برای سیستم‌های سیمی هستند. هدف اصلی این سیستم‌ها از بین بردن نقطه ضعف اصلی سیستم‌های دوربین سیمی یعنی زمان نصب است. قیمت دستگاه دوربین مدار بسته داهوا را می‌توانید از سایت مهرسام ایران، استعلام کنید.

نوع انتقال و محل فیلم‌ها

تفاوت اساسی بین سیستم‌های دوربین امنیتی سیمی و بی‌سیم در این است که فیلم‌های امنیتی به صورت بی‌سیم از دوربین به دستگاه ضبط منتقل می‌شوند یا در اسلات‌های مموری برای ذخیره‌سازی در کارت حافظه قرار دارند. سیستم‌های بی‌سیم از طریق اتصال به شبکه وای‌فای شما عمل می‌کنند.

آسانی نصب

یکی از مزایای برجسته سیستم‌های دوربین‎های  مداربسته بی سیم  نسبت به سیستم‌های سیمی، امکان نصب و راه‌اندازی آسان است. با اتصال دوربین‌های بی‌سیم به شبکه Wi-Fi، نیازی به استفاده از کابل از دستگاه ضبط به دوربین نخواهید داشت. به همین دلیل، دوربین‌های بی‌سیم از لحاظ موقعیت نصب، انعطاف‌پذیرتر هستند. با این حال، تنها محدودیت نصب دوربین‌های بی‌سیم، دسترسی به منبع تغذیه است.

مناسب برای ملک اجاره ای 

در مقایسه با سیستم‌های دوربین سیمی، سیستم‌های دوربین مداربسته بی‌ سیم به راحتی قابل نصب، حمل و نقل هستند. از این رو، برای املاک اجاره‌ای یا کسب و کارهایی که در مکان‌های موقت فعالیت می‌کنند، استفاده از این سیستم‌ها بسیار مناسب است.

معایب دوربین های بی سیم 

تداخل

یکی از نقاط ضعف قابل توجه در دوربین‌ مداربسته بی‌ سیم این است که آنها ممکن است با تداخل مواجه شوند که می‌تواند به کاهش قابلیت اطمینان منجر شود. در دنیای امروز، سیگنال‌ها و امواج دوربین مداربسته بی‌ سیم در هر جایی از اطراف ما وجود دارند. برای دوربین‌های امنیتی بی‌سیم، این سیگنال‌های فراوان می‌توانند مشکلاتی را به وجود آورند.

تفاوت دوربین مداربسته بی سیم و با سیم
دوربین مداربسته بی‌سیم

سیگنال روتر شما و سایر روترهای هم‌پهنای باند در اطراف به یکدیگر نزدیک هستند و ممکن است باعث اختلال در دستگاه‌ها شوند. این اختلال به ویژه در مجتمع‌های آپارتمانی چالش‌برانگیز است، زیرا تقریباً در هر آپارتمان یک یا چند سیگنال دوربین مداربسته بی سیم وجود دارد و اکثریت از پهنای باند یکسانی استفاده می‌کنند.

بیشتربخوانید:

معرفی انواع دوربین مداربسته دید در شب

تفاوت جک پارکینگ هیدرولیک و الکترومکانیک

آسیب‌پذیر در برابر قطعی برق 

هنوز سیستم‌های دوربین مداربسته بی سیم برای عملکرد نیاز به اتصالات سیمی دارند، اما مانند سیستم‌های سیمی، مستعد قطعی برق هستند. 

اندازه محدود 

سیستم‌های امنیتی بی‌سیم تنها به چهار یا هشت دوربین محدود نیستند که برای اکثر خانه‌ها مناسب هستند. با این حال، اگر محیط شما متوسط تا بزرگ است، بهتر است سیستم سیمی را در نظر بگیرید.

سخن پایانی

در این مقاله با تفاوت دوربین مدار بسته بی‌سیم و سیمی آشنا شدید. با توجه به این مزایا و معایب شما تصمیم می‌گیرید کدام را انتخاب کنید. چرا که این انتخاب به شرایط و بودجه شما بستگی دارد. فروشگاه مهرسام ایران، یکی از برترین ارائه‌کنندگان پکیج کامل دوربین مداربسته داهوا است. با مراجعه به این سایت و تماس با مشاوران ما می‌‌توانید بهترین دوربین را با توجه به شرایط خود انتخاب کرده و قیمت دوربین مداربسته دید در شب داهوا را استعلام کنید. 

Rate this post

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.