تعمیر جک درب پارکینگ تهران شبانه روزی 

تعمیر جک درب پارکینگ تهران شبانه روزی

تعمیر جک درب پارکینگ تهران شبانه روزی :شایع‌ترین علل آسیب جک درب پارکینگ نصب نامناسب، نگهداری ناکافی و فرسودگی ناشی از طول عمر جک است. نصب نادرست می‌تواند شامل انتخاب جک نامناسب برای درب، استفاده از نوع سخت‌افزار نامناسب و عدم ایمن‌سازی مناسب جک در محل باشد. تعمیر و نگهداری ناکافی نیز می‌تواند شامل ‌عدم روغن کاری جک به طور منظم یا عدم انجام بازرسی‌های سالانه برای بررسی علائم سایش باشد. همچنین فرسودگی ناشی از طول عمر ممکن است شامل زنگ زدگی و خوردگی قطعات باشد که نیاز به تعویض دارند.

برای تماس با کارشناسان و برای دریافت خدما کلیک کنید?

تعمیر جک درب پارکینگ تهران شبانه روزی
تعمیر جک درب پارکینگ تهران شبانه روزی

برای جلوگیری از آسیب جک درب پارکینگ مهم است که اطمینان حاصل شود، تمام مراحل نصب و نگهداری به درستی انجام شده است. در صورت ‌عدم رعایت موارد فوق، جک درب پارکینگ می‌تواند در هر ساعتی از شبانه روز خراب شود. برای تعمیر جک درب پارکینگ تهران شبانه روزی، توصیه می‌شود از تعمیرگاه‌های مجاز خدمات خود را دریافت کنید. چرا که تعمیر جک درب پارکینگ  (Parking door jack repair)، یک کار تخصصی و پیچیده ای است.

تعمیر جک درب پارکینگ شرق تهران 

در صورت خراب شدن جک درب پارکینگ مهم است که فوراً استفاده از آن را متوقف کرده و برای تعمیر آن با تکنسین حرفه‌ای درب پارکینگ تماس بگیرید. اگر می‌خواهید خودتان جک را تعمیر کنید، مطمئن شوید که آن را ایمن و با احتیاط انجام دهید. برای عیب یابی ابتدا باید ریموت، چشمی، سپس موتور جک را بررسی کنید.

مشکلات جک درب با توجه به نوع جک که می‌تواند بازویی، برقی، هیدرولیکی، ریلی و کرکره‌ای باشد، متفاوت خواهد بود. به دلیل نصب آسان، قیمت مقرون به صرفه، عملکرد بهتر، بیشتر جک‌های برقی و بازویی را برای نصب انتخاب می‌کنند. از مشکلات رایج این جک‌ها می‌توان به باز نشدن درب توسط ریموت، بسته شدن درب به طور ناگهانی، نیمه باز ماندن درب، شکستن بازوی جک، عدم هماهنگی باز و بسته شدن هر لنگه درب، شنیدن صدای کوبیدن یا ساییدن هنگام باز و بسته شدن درب، افتادن لنگه درب، عدم توانایی تحمل وزن درب، اشاره کرد. 

مهم است که برای جلوگیری از آسیب‌های بیشتر، به طور منظم تمام قسمت‌های سیستم جک درب پارکینگ بررسی شود و به دنبال علائم هشدار دهنده همچون صداهای غیر معمول باشید. اگر به نظر می‌رسد که هر یک از قطعات فرسوده شده‌اند باید آن‌ها را به سرعت تعویض یا تعمیر کنید. اگر مشکل جک درب ماهیت پیچیده‌تری دارد، اگر ساکن شرق تهران هستید توصیه می‌شود برای تعمیر جک درب پارکینگ شرق تهران، از تعمیرگاه حرفه‌ای خدمات دریافت کنید. 

تعمیر موتور جک درب پارکینگ

جک درب از قطعاتی همچون سنسور چشمی، مدار فرمان و بازویی تشکیل شده است که بازویی خود شامل بلبرینگ، چرخ دنده و موتور الکتریکی است. موتور شامل قطعات مهمی همچون استاتور، روتور، دنده برنجی و میل ماردان است که خراب شدن هر یک از قطعات منجر به‌ عدم کار کردن جک می‌شود. 

استاتور یک قطعه استوانه ای است که سیم پیچ را در خود جای داده است. این قطعه از جنس آلومینیوم و آهن ساخته شده است و با ایجاد یک میدان مغناطیسی، نیروی لازم برای حرکت جک را فراهم می‏کند. روتور نیز در موتور قرار دارد. این قطعه متحرک از جنس بسیار مقاوم ساخته شده است. روتور در استاتور قرار دارد و چرخ دنده را به حرکت در می‏آورد. دنده برنجی نیرو را انتقال میدهد و شفت گیربکس حرکت می‏کند. شفت یا میله ماردان حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل و باعث باز و بسته شدن درب می‏شود.

موتور جک درب پارکینگ باید به درستی نگهداری شود تا از عملکرد صحیح اجزای آن اطمینان حاصل شود این می‌تواند شامل روغن کاری منظم قطعات متحرک و همچنین بررسی و تعویض هرگونه قطعات فرسوده و آسیب دیده باشد. موتور جک درب ممکن است به دلایل مختلفی خراب شود، به دلیل ‌عدم روانکاری، ساییدگی و یا مشکل الکتریکی باشد. از دلایل اصلی خرابی موتور جک قطع شدن سیم‌های داخلی آن است. همچنین اگر موتور بیش از اندازه داغ شود، امکان خراب شدن استاتور وجود دارد. در صورت شنیده شدن صدای ناهنجار می‌توان خرابی را در بلبرینگ، استاتور، شل شدن پیچ، تکان خوردن موتور از جای خود جستجو کرد. در برخی از موارد موتور بدون وقفه کار می‌کند که علت را باید در کلید خلاص کن پیدا کرد. 

مهم است که جک را برای هرگونه علائم آسیب یا خرابی بررسی کنید زیرا این کار می‌تواند به جلوگیری از خرابی‌های غیر منتظره کمک کند. اگر مشکوک هستید که موتور جک درب پارکینگ خراب است، مهم است که برای تعمیر جک درب پارکینگ با یک متخصص تماس بگیرید. یک تکنسین ماهر می‌تواند موتور را بررسی کرده و علت مشکل را تعیین کند. 

هزینه تعمیر جک درب پارکینگ 

توصیه می‌شود هنگام انتخاب جک برای درب، میزان تردد، شرایط آب و هوایی و وزن درب را در نظر بگیرید تا جک دچار خرابی‌های مکرر نشود. هر بار مراجعه تکنسین و تعویض و تعمیر قطعه می‌تواند منجر به پرداخت هزینه‌های گزاف شود. هزینه تعمیر جک درب پارکینگ می‌تواند به شدت مشکل، نوع جک و پیچیدگی تعمیر بستگی داشته باشد. اگر مشکل جزئی باشد مانند تعویض چند قطعه و روغن کاری هزینه کمتر است، اما اگر به تعمیرات گسترده‌تری نیاز باشد مانند تعویض بازو یا موتور، هزینه می‌تواند افزایش پیدا کند. اگر نیاز به تعویض کل جک درب باشد با توجه به مدل و نوع آن هزینه‌ها نیز متغیر خواهد بود. به طور کلی تعویض یا تعمیر ریل، برد، چشمی‏ها، لنگر‌ها و موتور با توجه به نوع و مدل جک متفاوت خواهد بود. 

تعمیر جک درب پارکینگ تهران شبانه روزی

سخن پایانی

نصب جک بر روی درب پارکینگ، علاوه بر اینکه کمک می‌کند تا درب به راحتی باز و بسته شود، در زمان نیز صرفه جویی خواهد شد چرا که تنها با فشردن یک دکمه ریموت کنترل درب باز خواهد شد. گروه فنی و مهندسی مهرسام، انواع جک درب پارکینگ را در مدل‌های مختلف به فروش می‌رساند. علاوه بر فروش می‌توانید از خدمات سرویس جک درب پارکینگ و تعمیر درب ریموتی پارکینگ بهره‌مند شوید. گروه فنی مهندسی مهرسام ایمن علاوه بر جک درب، انواع دوربین مدار بسته را نیز به فروش می‌رساند. برای قیمت دستگاه دوربین مدار بسته داهوا می‌توانید به لیست فروش محصولات مراجعه کنید.

Rate this post

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.