تفاوت جک پارکینگ هیدرولیک و الکترومکانیک 

جک درب پارکینگ

مهم است که اندازه و وزن درب‌ها را قبل از تصمیم گیری در مورد خرید جک پارکینگ هیدرولیک Hydraulic parking jack)) و الکترومکانیک در نظر بگیرید. علاوه بر اندازه و وزن درب، محیطی که جک برای درب استفاده می‌شود، نیز مهم است. برخی از جک‌ها در دماهای کم یا زیاد عملکرد خوبی ندارند. برای اطلاع از اینکه کدام جک برای درب ساختمان شما مناسب است، توصیه می‌شود با یک تکنسین یا یک فرد حرفه‌ای و با تجربه مشورت کنید. پس از نصب جک، برای جلوگیری از آسیب، توصیه می‌شود در فواصل مشخصی، سرویس جک درب پارکینگ هیدرولیک و الکترومکانیک را انجام دهید. 

برخی از تفاوت‌های جک پارکینگ هیدرولیک و الکترومکانیک 

میزان تردد:

برای ساختمان‌هایی که تردد در آن‌ها بیشتر است، جک‌های هیدرولیکی بهترین انتخاب هستند و برای ساختمان‌هایی که در آن‌ها تردد کمتر است جک‌های الکترومکانیکی گزینه ایده آل‌تری هستند. در ساختمان‌هایی که تردد بیش از اندازه باشد، امکان داغ کردن جک الکترومکانیک وجود دارد، قطعات داخلی جک از جمله گیربکس و چرخ دنده‌ها می‌توانند در طولانی مدت دچار فرسودگی و خرابی شوند. عملکرد جک پارکینگ هیدرولیک بسیار آرام و بی‌صدا است، در نتیجه برای ساختمان‌های جنوبی می‌تواند گزینه مناسب‌تری باشد. 

آسیب پذیری:

گرچه جک‌های هیدرولیک و الکترومکانیک از نظر ظاهری تفاوت چندانی ندارند اما باید در نظر داشت که جک‌های الکترومکانیک نسبت به آسیب‌ها زودتر خراب می‌شوند و دوام بالایی ندارند. جک‌های هیدرولیک به دلیل نداشتن قطعات الکترونیکی پیچیده، طول عمر بیشتری دارند.

جک درب پارکینگ
جک درب پارکینگ

نوع درب:

از جک‌های هیدرولیکی به دلیل استحکام و قدرت زیاد برای درب‌های سنگین استفاده می‌شود. از سوی دیگر جک‌های الکترومکانیکی برای درهای سبک‌تر مقرون به صرفه‌تر هستند چرا که به نگهداری کمتری نیاز دارند. 

درجه هوا:

برای مناطقی که درجه هوا پایین است، جک پارکینگ هیدرولیک می‌تواند بدون هیچگونه اختلالی، عملکرد خوبی داشته باشد. اما در مناطق سردسیر با دمای کمتر از منفی ۱۰ درجه سانتیگراد از جک‌های الکترومکانیک استفاده نمی‌شود، چرا که عملکرد آن‌ها مختل خواهد شد. به دلیل سفت شدن گیربکس، حرکت چرخ دنده‌ها کند می‌شود در نتیجه درب باز و بسته نمی‌شود. در دماهای بسیار بالا نیز قطعات داخلی جک‌های الکترومکانیک داغ کرده و از کار می‌افتد. هر زمان که دما در جک کاسته شد، مجددا شروع به کار می‌کند. 

قدرت:

جک‌های هیدرولیکی قابل اعتماد تر و قدرتمندتر هستند و به تعمیر و نگهداری منظم نیاز ندارند، در نتیجه برای نصب بر روی درب‌های سنگین انتخاب مناسبی هستند. گرچه جک‌های الکترومکانیک نیز قدرت و عملکرد بالایی دارند، اما نسبت به جک‌های هیدرولیکی قدرت آن‌ها کمتر است. آن‌ها می‌توانند بر اساس برنامه‌ریزی عملکرد خوبی داشته باشند. 

عملکرد:

جک‌های الکترومکانیکی به دلیل ساختاری که دارند از یک گیربکس مکانیکی در سیستم آن‌ها استفاده شده است. مکانیزم این جک‌ها به این صورت است که چرخ دنده و گیربکس به وسیله برق، جک را به حرکت در می‌آورند. به طور خلاصه می‌توان گفت در استاتور، روتور با نیروی مغناطیس می‌چرخد تا چرخ دنده را به حرکت در بیاورد، چرخ دنده به گیربکس متصل است و حرکت چرخشی را به میل ماردان هدایت و آن را می‌چرخاند. میل ماردان با چرخش، مهره ماردان را به عقب و جلو هدایت می‌کند و در نتیجه شفت جک حرکت کرده و درب باز و بسته می‌شود. تابلو فرمان این جک‌ها کمی کوچک است و در دو نوع جک ۲۴ و ۲۲۰ ولت تولید می‌شوند. 

اما در جک‌های هیدرولیکی از فشار روغن بر یک استوانه کوچک، جهت باز و بسته شدن درب استفاده می‌شود. یک نیرویی کمک می‌کند روغن از استوانه کوچک به استوانه بزرگ هدایت شود و با فشار به پیستون باعث باز و بسته شدن درب می‌شود. با توجه به نوع عملکرد این جک‏ها، بسیار سریع‌تر عمل می‌کنند. آنچه این جک‌ها را متمایز می‌کند امکان نصب قفل برقی بر روی جک است تا امنیت بیشتر حفظ شود. 

قیمت:

مهم است که هنگام انتخاب بین جک پارکینگ هیدرولیک و الکترومکانیک، هزینه‌ها را در نظر بگیرید. اگرچه جک‌های هیدرولیکی گران‌تر هستند، اما استحکام و قدرت آن‌ها بیشتر است و در طولانی مدت آن‌ها را مقرون به صرفه می‌کند. جک‌های الکترومکانیک به دلیل قیمت پایین بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. از آنجایی که قیمت جک‎‏ها به طور کلی بسیار بالا است، برای سرویس و تعمیر درب ریموتی پارکینگ، از متخصصان حرفه ای در این حوزه کمک بگیرید.

نکات مهم در انتخاب جک پارکینگ

از نکات مهم در خرید جک پارکینگ هیدرولیک و الکترومکانیک این است که قبل از خرید، جک را کاملاً بررسی کنید. هرگونه نشانه‌ای از سایش و آسیب، می‌تواند در عملکرد جک تاثیر منفی بگذارد. 

با بررسی برندهای مختلف می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، به هنگام خرید جک هیدرولیک یا الکترومکانیک با مقایسه قیمت‌ها می‌توانید یک خرید مقرون به صرفه داشته باشید. 

در بسیاری از موارد می‌توانید با بررسی نظرات خریداران دیگر نسبت به جک مورد نظر، اطلاعات خود را تکمیل و تصمیمی آگاهانه بگیرید. 

در خرید جک دقت داشته باشید تا تنظیمات آسانی داشته باشد که بر اساس ترجیحات خود سرعت باز و بسته شدن درب را بتوانید تنظیم و کنترل کنید. 

بهتر است جکی را انتخاب کنید که نگهداری از آن سخت نباشد و با یک بررسی ساده از هرگونه آسیب در جک جلوگیری شود. 

قطعاً جک مورد نظر باید دارای ویژگی‌های ایمنی خوبی باشد، تا در صورت باز و بسته شدن برای خودرو و یا افراد خطراتی ایجاد نشود. 

جک درب پارکینگ
جک درب پارکینگ

از آنجا که جک‌های هیدرولیک قدرت و دامنه حرکت بیشتری نسبت به جک‌های الکترومکانیک دارند، برای درب‌های سنگین مناسب‌تر هستند و جک‌های الکترومکانیک را بیشتر برای درب‌های سبک انتخاب می‌کنند.

 در نهایت سعی کنید جک‌های هیدرولیک و الکترومکانیک را از برندهای معتبر که دارای خدمات پس از فروش و گارانتی هستند خریداری کنید.

سخن پایانی

گروه فنی و مهندسی مهرسام ، در کنار فروش انواع دزدگیرهای ساختمانی، خدمات نصب دزدگیر ساختمان را توسط افراد حرفه ای انجام می‏دهد. همچنین برای دریافت خدمات تعمیر جک درب پارکینگ تهران شبانه روزی ، کارشناسان حرفه ای ما تمام وقت در کنار شما هستند.

Rate this post

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.