معرفی انواع دوربین مداربسته دید در شب

دوربین مداربسته دید در شب

یکی از مهم‌ترین ابزاری که برای ایجاد امنیت محیط می‌توانید از آن استفاده کنید دوربین مداربسته است. حال استفاده از دوربین‌های مداربسته معمولی نمی‌توانند در شب تصویر واضحی را به کاربر ارائه دهند. راه حل این مشکل استفاده از دوربین‌هایی است که با روشن‌تر کردن فضا بتوانند تصاویر واضحی در شب ارائه دهند. این دوربین‌ها دوربین مداربسته دید در شب نام دارند که دارای انواع مختلفی نیز هستند.

یکی از معتبرترین برندهای تولید این نوع دوربین‌ها داهوا است. به طور طبیعی قیمت دوربین مداربسته دید در شب داهوا به نسبت دوربین‌های معمولی داهوا بیشتر است. در این مطلب قصد داریم با معرفی انواع دوربین مداربسته دید در شب با شما عزیزان همراه باشیم.

منظور از دوربین مداربسته دید در شب چیست؟

دوربین دید در شب یکی از انواع دوربین‌های مداربسته است که امکان تصویربرداری در شب و تاریکی را فراهم می‌آورد. این دوربین‌ها دارای نورافکن LED بوده و با استفاده از آن نور را به جسم مورد نظر تابانده و از آن تصویر واضحی تهیه می‌کنند.

انواع دوربین مداربسته دید در شب در برندهای مختلف و مدل‌های مختلف در بازار موجود است. برخی از این مدل‌ها دارای سنسور حساس به حرکت و دما هستند و برخی دیگر دارای چراغ LED ثابت هستند. یکی از معتبرترین برندهایی که انواع دوربین مداربسته دید در شب را تولید می‌کند برند داهوا است‌. پکیج کامل دوربین مداربسته داهوا امروزه در نمایندگی‌های عرضه کننده آن به صورت حضوری و آنلاین وجود دارد.

دوربین مداربسته دید در شب
دوربین مداربسته دید در شب

قیمت دوربین مداربسته داهوا دید در شب چگونه است؟

قیمت دوربین مداربسته dahua تحت تاثیر فاکتورهای مختلف متفاوت است. یکی از مهم‌ترین عوامل در قیمت این دوربین‌ها نوع و امکانات دوربین است. به عنوان مثال اگر دوربین از نوع دید در شب باشد به طور طبیعی دارای قیمت بیشتری نسبت به انواع دیگر دوربین است.

انواع دوربین مداربسته دید در شب داهوا نیز با توجه به امکانات و ویژگی‌هایی که به کاربر ارائه می‌دهند قیمت متفاوتی نیز خواهند داشت. یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت دستگاه دوربین مداربسته داهوا نوع فروشگاه عرضه کننده آن است. قیمت این دستگاه در فروش‌های مستقیم، آنلاین و بدون واسطه به نسبت فروش پرواسطه و حضوری مناسب‌تر است.

انواع دوربین مداربسته دید در شب کدامند؟

به طور کلی انواع دوربین مداربسته دید در شب به دو دسته دید در شب سیاه و سفید و رنگی تقسیم‌بندی می‌شود. 

دوربین دید در شب سیاه و سفید

این دوربین‌ها قابلیت تصویربرداری در شب را دارند اما تصویر ارائه شده توسط آن‌ها کیفیت کمتری داشته و پتانسیل تفکیک رنگ‌ها را ندارد. از جمله دوربین‌های مداربسته سیاه و سفید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دوربین مداربسته دید در شب IR

دوربین‌های مداربسته آی آر دارای LED و نورافکن IR هستند. کلمه IR مخفف کلمه infrared به معنای مادون قرمز است. بنابراین این دوربین‌ها به وسیله نورافکن‌های مادون قرمز فضا را روشن کرده و فیلم‌برداری می‌کنند. این نور توسط چشم انسان دیده نمی‌شود و عدم جلب توجه نور این دوربین یکی از مزایای آن به شمار می‌رود.

دوربین دید در شب EXIR

کلمه EXIR مخفف کلمه Enhanced infrared Lighting است و به معنی نور مادون قرمز ارتقا یافته است. بنابراین این دوربین‌ها از طریق نور مادون قرمز ارتقا یافته فضا را روشن کرده و تصویربرداری می‌کنند. این دوربین‌ها به نسبت دوربین‌های IR دارای برد نور بیشتری هستند.

دوربین‌های دید در شب رنگی

یکی دیگر از انواع دوربین مداربسته دید در شب دوربین‌های رنگی است. این دوربین‌ها به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند.

دوربین‌های استارلایت Starlight

این نوع دوربین‌ها با استفاده از تکنولوژی استارلایت پتانسیل تصویربرداری در تاریکی مطلق را دارند. این دوربین‌ها دارای دقت بالایی هستند و تصاویر رنگی را در تاریکی مطلق نمایش می‌دهند. طبیعتا قیمت این دوربین‌ها از دوربین‌های دید در شب سیاه و سفید بالاتر است.

دوربین‌های دید در شب Warm light

کلمه انگلیسی وارم لایت به معنای نور گرم است. این دوربین‌ها برای فیلمبرداری و روشن‌تر کردن فضا از نور مرئی استفاده می‌کنند که با چشم قابل رویت است. این دوربین‌ها دارای دو چراغ هستند که برای تصویربرداری فضا را روشن می‌کنند. یکی از معایب این دوربین‌ها جلب توجه نور آن‌ها است.

دوربین‌های uv color

یکی از انواع دوربین مداربسته دید در شب رنگی دوربین‌های یو وی کالر است‌. این دوربین‌ها تصاویر واضح و رنگی را در شب به کاربر ارائه می‌دهند و دارای سنسورهای حرکتی و دمایی بسیار قوی هستند. نورافکن‌های ال ای دی پس از برخورد هر گونه دما یا ثبت حرکت چراغ‎ها را روشن کرده و شروع به فیلمبرداری می‌کند. این یکی از مزایای این نوع دوربین به شمار می‌رود.

دوربین مداربسته دید در شب

این مطالب می تواند برای شما مفید باشد:

  1. چگونه دوربین مداربسته را به لپ تاپ وصل کنیم؟
  2. دوربین مداربسته چراغ‌ دار چیست؟

خرید دوربین مداربسته دید در شب داهوا از فروشگاه مهرسام ایمن

فروشگاه مهرسام ایمن یکی از مجموعه‌های آنلاین عرضه کننده انواع دوربین مداربسته دید در شب با کیفیت بالا و قیمت مناسب است. انواع مختلفی از مدل‌های دوربین مداربسته دید در شب برند معتبر داهوا در این مجموعه موجود است که شما می‌توانید جهت خرید استعلام قیمت بگیرید. مطمئن باشید که در مجموعه مهرسام ایمن با کیفیت‌ترین کالاها را با مناسب‌ترین قیمت‌ها خریداری خواهید کرد.

سخن پایانی

یکی از مهم‌ترین ابزار برای برقراری امنیت فضا استفاده از دوربین‌های مداربسته به خصوص نوع دید در شب آن است. دوربین‌های دید در شب قابلیت ارائه تصویر در تاریکی شب را دارند. انواع دوربین مداربسته دید در شب دارای دو نوع است. نوع اول که تصویر سیاه و سفید ارائه می‌کنند شامل دو نوع IR و EXIR هستند و نوع رنگی آن Starlight،  uv color و Warm light است.

قیمت انواع دوربین دید در شب نسبت به انواع دوربین‌های معمولی بالاتر است. یکی از انواع بهترین دوربین‎های مداربسته دید در شب برند داهوا است که امروزه توسط نمایندگی‌های آنلاین معتبری چون فروشگاه مهرسام ایمن عرضه می‌شود‌.

Rate this post

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.