ریست کردن پسوردdvr

ریست کردن پسورد dvr

ریست کردن پسورد dvr یا به اصطلاح dvr password reset یکی از مشکلاتی است که ممکن است در طول مدت استفاده از این دستگاه ها با آن رو به رو شوید. بنابراین اگر رمز دستگاه DVR یا دستگاه NVR خود را فراموش کرده اید، اصلاً نگران نباشید. راه های متنوعی وجود دارد که در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد تا بتوانید از طریق آن‌ها رمز دستگاه DVR خود را بازیابی کنید.

فراموش کردن پسورد DVR یک اتفاق شایع بین مصرف کنندگان پکیج کامل دوربین مداربسته داهوا (Dahua CCTV package) است که می تواند یک مشکل ازاردهنده باشد و باعث شود نتوانید از دستگاه خود استفاده کنید. دستگاه های DVR یا NVR به گونه ای طراحی و برنامه ریزی شده اند که وقتی رمز عبور آن‌ها را فراموش کرده یا گم می کنید، دستگاه به صورت کامل قفل شده و اجازه استفاده را نمی دهد.

از همین رو، برخلاف سایر دستگاه های دیجیتالی، روش های سریعی برای بازیابی رمز عبور در این دستگاه ها وجود ندارد. درواقع راه اندازی مجدد دستگاه مشکل شما را حل نخواهد کرد و برای رفع آن می توانید از راه حل های پیشنهادی که در ادامه می آوریم، استفاده کنید.

شرکت فنی مهندسی مهرسام ایمن تامین کننده انواع دوربین مدار بسته و دزدگیر اماکن برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید

چگونه رمز دستگاه DVR را بازیابی کنیم؟

 معمولاً زمانی که دوربین های مداربسته داهوا را خریداری می کنید باید یک دستگاه DVR نیز در کنار آن تهیه کنید. شرکت مهرسام به عنوان یکی از نمایندگی های با سابقه عرضه تجهیزات برند داهوا، این امکان را برای مصرف کنندگان به وجود آورده است تا بتوانند با تهیه محصولات داهوا به صورت پکیج، تخفیف مناسبی بر روی قیمت دستگاه دوربین مدار بسته داهوا دریافت کنند.

اگر پس از مدتی استفاده از تجهیزات نظارتی خود، متوجه شدید که رمز دستگاه DVR را فراموش کرده اید، در اولین گام پیشنهاد می کنیم تمامی رمزهای عبور پیش فرض را وارد کنید. در صورتی که رمز عبور را جایی ذخیره نکرده اید، می توانید از روش هایی که در ادامه می آوریم استفاده کنید.

روش های بازیابی رمز عبور DVR

در صورتی که رمز عبور خود را به یاد نیاوردید و از دانش فنی کافی نیز برخوردار نیستید، بهترین کار این است که با فروشنده و یا پشتیبانی فنی شرکتی که از آن خرید کردید تماس بگیرید. در این حالت، اگر دستگاه DVR شما دارای خدمات پس از فروش باشد ممکن است نیازی به پرداخت هزینه اضافه نداشته باشید. پشتیبانان شرکت برای بازیابی رمز DVR شما اقدام می کنند و دستگاه را به حالت پیش فرض کارخانه بر می گردانند. برای این کار نیاز به شماره سریال دستگاه DVR خود خواهید داشت تا رست پسورد صورت بگیرد.

بیشتربخوانید:

معرفی انواع دوربین مدار بسته داهوا

در صورتی که پشتیبانان شرکتی که دستگاه را تهیه کرده اید، نتوانند اقدامی انجام دهند، باید عملیات ریست پسورد را به صورت شخصی و یا به کمک افراد متخصص انجام دهید. باید در نظر داشته باشید که اگر از دانش فنی کافی برای بازیابی پسورد برخوردار نیستید، این احتمال وجود دارد که تصاویر و ویدیوهای ضبط شده و آرشیو اطلاعات شما به کلی از روی هارد دیسک پاک شوند، بنابراین با آگاهی کامل اقدام به عمل نمایید.

بهترین روش ریست پسورد DVR

 اگرچه کیفیت و قیمت دوربین مدار بسته دید در شب داهوا و یا سایر محصولات این برند در مقایسه با سایر برندهای بازار بسیار مناسب است. اما اگر دستگاه DVR شما قفل شده باشد و شما هم پسورد آن را فراموش کرده باشید، هیچ کدام از محصولات کارایی لازم را نخواهند داشت. برای آن که بتوانید رمز DVR خود را بازیابی کنید، راه هایی وجود دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد :

·        در صورتی که دستگاه DVR شما از یک رابط وب برای مدیریت و نظارت برخوردار باشد، کار شما برای بازیابی رمز بسیار راحت می شود زیرا اطلاعات ورود به سیستم از قبل در مرورگر وب شما ذخیره شده است. برای این کار کافیست در مرورگر خود IP رابط DVR را جستجو کنید و آن را باز کنید و از این طریق رمز عبور خود را بازیابی نمایید.

·        یکی از راه های دیگر بازیابی رمز عبور DVR این است که از طریق USB Recovery برای تنظیمات مجدد دستگاه خود استفاده کنید. از این طریق، شما می توانید با استفاده از دیسک بوت فرآیند بازیابی رمز عبور خود را آغاز نمایید.

·        روش دیگر این است که در برخی دستگاه های DVR که امکان کنترل از راه دور را دارند، ممکن است یک آپشن برای تنظیمات مجدد یا reset keystroke در نظر گرفته شده باشد که از طریق آن بتوانید بازیابی را انجام دهید. برای این کار باید دستگاه را از برق کشیده و یا آن را خاموش کنید. سپس دکمه های ترکیبی را نگه داشته و دستگاه را روشن کنید. اگر keystroke قابل قبول باشد، DVR با استفاده از یک تصویر پیش فرض اطلاعات را بازیابی خواهد کرد.

ریست پسورد دستگاه DVR از طریق باز کردن دستگاه

 در نهایت اگر هیچ یک از این روش ها جوابگو نبودند، می توانید به راه حل های فیزیکی و باز کردن دستگاه DVR خود بپردازید. برای این کار، باید از دانش و اطلاعات کافی برای باز کردن سخت افزار دستگاه برخوردار باشید زیرا در برخی موارد باز کردن دستگاه، گارانتی آن را باطل خواهد کرد. بنابراین پیش از آن که دوباره مجبور به پرداخت قیمت دوربین مداربسته dahua و دستگاه DVR شوید، بهتر است از داشتن دانش کافی اطمینان حاصل کنید. به طور کلی، روش های بازیابی رمز DVR از طریق باز کردن دستگاه شامل موارد زیر می شوند :

·        ریست پسورد DVR با دکمه ریست بر روی PCB

·        ریست پسورد DVR با استفاده از باتری مادربرد

·        ریست پسورد DVR با استفاده از جامپر

Rate this post

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.