منو
فیلتر شهر انتخاب مکان فیلتر شهر
مکان را جهت فیلتر محصولات انتخاب کنید

نصب دزدگیر ساختمان

ابزار های مختلفی می توانند در تامین امنیت یک واحد مسکونی یا تجاری نقش داشته باشند. بدون شک دزدگیر ساختمان یکی از مهم ترین سازه های امنیتی این دسته است. بر خلاف باور عموم پروسه نصب دزدگیر ساختمان مستلزم پشت سر گذاشتن مراحل دشواری نیست. لازم به ذکر است که این کالا دارای تجهیزات کوچک و بزرگ بسیاری است که در این پروسه دخیل هستند.

دزدگیر ساختمان در واقع یک سیستم هوشمند است که به واسطه سنسور های ساختاری خود افراد مختلف یک ساختمان را از وجود سارق با خبر می کند. با توجه به اینکه هر ساختمانی برای افزایش سطح ایمنی خود نیازمند انواع تجهیزات ایمنی است، دانستن پروسه نصب دزدگیر ساختمان می تواند برایتان مفید باشد.

مراحل نصب دزدگیر ساختمان 

نصب دزدگیر ساختمان
نصب دزدگیر ساختمان

سازه های مختلف برای خدمات رسانی نیازمند یک سری پیش نیاز هستند. واضح است که نصب کالا اولین اقدامی است که برای استفاده از آن باید انجام شود. چگونگی نصب دزدگیر ساختمان برای بسیاری از متقاضیان این کالا مجهول است. در ادامه اصلی ترین مراحل نصب این سیستم ایمنی را ذکر می کنیم.

  • 1. به کارگیری پنل مرکزی دزدگیر
  • 2. تعبیه سنسور ها در پنل
  • 3. وصل کردن باتری ها
  • 4. اضافه کردن اسپیکر به دزدگیر
  • 5. اتصال ریموت کنترل کننده به پنل مرکزی
  • 6. اتصال آژیرک در پنل دزدگیر
  • 7. اضافه کردن چشمی
  • 8. همگام سازی دزدگیر با اینترنت

به کارگیری پنل مرکزی دزدگیر

اولین گام نصب دزدگیر ساختمان به کارگیری پنل مرکزی آن است. برای بهره گیری مناسب از کلیه خدمات دزدگیر باید پنل آن را به واسطه میخ یا پیچ در مکان مناسبی نصب کنید. پنل های مرکزی عموما در بخش هایی از یک خانه قرار می گیرند که در معرض دید نباشند.

آغاز فرایند نصب دزدگیر ساختمان به انجام صحیح این مرحله وابسته است. فراموش نکنید که این پنل باید در مکانی نصب شود که عاری از گرما و رطوبت باشد. نزدیکی به سنسور های امنیتی، در دسترس بودن و البته دوری از نقطه کور از جمله نکاتی هستند که باید رعایت شوند.

تعبیه سنسور ها در پنل

بدون شک مهم ترین بخشی که در فرایند نصب دزدگیر ساختمان دخالت دارد سنسور های آن است. این اقلام می توانند در هنگام ورود یک شخص به خانه صاحبخانه را به هر طریقی خبردار کنند. این اقلام در بخش مرکزی حاوی 4 سیم مجزا هستند. برای شروع این مرحله پوشش سیم ها را کمی خراش دهید.

سپس سیم هایی با رنگ های متفاوت (مثبت و منفی) را در کنار هم قرار داده، و هر یک از اتصالات منفی و مثبت را دو به دو به یکدیگر وصل کنید. توجه داشته باشید که سیم های منفی باید به بخش های منفی پنل وصل شوند. این قاعده درباره سیم های مثبت و پنل های مثبت نیز صدق می کند. 

وصل کردن باتری ها

در هنگام نصب دزدگیر ساختمان به این نکته پی می برید که این سازه برای فعال سازی نیازمند جریان برق است. در نتیجه قطعی این جریان می تواند منجر به خاموشی دستگاه شود. برای حل این معضل بهتر است تعدادی باتری را برای مواقع ضروری به آن اضافه کنید.

وجود باتری در سازه امکان دسترسی به اطلاعات را در هنگام قطعی برق فراهم می کند. برای انجام این کار باید از دو کابل مشکی و قرمز بهره ببرید. هر یک از این کابل ها باید به پنل هم رنگ خود در باتری اتصال داده شوند. 

اضافه کردن اسپیکر به دزدگیر

به جرات می توان گفت اسپیکر کاربردی ترین قطعه ای است که در هنگام نصب دزدگیر ساختمان از آن استفاده می شود. این سازه تولید کننده صوت در بسیاری از سازه های امنیتی وجود دارد. فعال سازی این بخش معمولا با ترس و وحشت سارقین همراه است.

هنگامی که برد پنل را با دقت بررسی کنید متوجه بخشی می شوید که مخصوص اتصال اسپیکر است. برای فعال کردن این بخش باید سیم هایی را که از قطعه خارج می شوند را به قسمت درونی دزدگیر ها بر روی پنل مرکزی نصب کنید.

اتصال ریموت کنترل کننده به پنل مرکزی

شما می توانید برای کنترل بیشتر ریموت کنترل هایی را به دزدگیر اضافه کنید. با بررسی پنل متوجه حضور دو دکمه REMOTE و REMOTE LEARN خواهید شد. با فشردن همزمان این دو دکمه ریموت جدید به سازه استفاده می شود.

اتصال آژیرک در پنل دزدگیر

تغریبا همه ی دزدگیر هایی که با سیستم جدید یا قدیمی تولید می شوند دارای دو گروه صدای زیر و بم هستند. برای تولید صدای بم از انواع اسپیکر و صدای زیر از آژیرک استفاده می شود. برای اتصال آژیرک به دزدگیر یک سر از سیم های آن وارد پنل می شود. این سیم با ورود به بخش درونی به SIREN وصل می شود.

اضافه کردن چشمی

اضافه کردن چشمی یکی از حساس ترین مراحل نصب دزدگیر ساختمان است. برای تکمیل این فرایند باید سیم هایی را که از پنل خارج شده اند را به قسمت مثبت و منفی سازه وصل کنید. سیم های NC نیز باید در بخش های مثبت و منفی قرار بگیرند. اتصال صحیح هر یک از این بخش ها دارای اهمیت ویژه ای است.

همگام سازی دزدگیر با اینترنت

نصب دزدگیر ساختمان
نصب دزدگیر ساختمان

انجام این فرایند پس از نصب دزدگیر ساختمان کلید می خورد. دزدگیر های هوشمند پس از جایگذاری به آسانی به اینترنت وصل می شوند. با وجود این ویژگی افراد می توانند بدون حضور فیزیکی در محل دزدگیر را کنترل کرده و شاهد وقایع مختلف باشند.

نصب دزدگیر ساختمان پروسه مهمی است که بهتر است به واسطه یک تیم حرفه ای انجام شود. فروشگاه مهرسام ایمن جزو محدود عرضه کنندگانی است که می تواند علاوه بر توزیع دزدگیر های با کیفیت چگونگی نصب آنها را نیز بر عهده بگیرد. سرویس جک پارکینگ یکی از مهم ترین خدمات این واحد تجاری است. تعمیر جک پارکینگ تهران شبانه روزی از جمله امکاناتی است که در این مجموعه به چشم می خورد.

کلام پایانی

نصب دزدگیر ساختمان برای واحد های مسکونی و غیر مسکونی (تجاری) بسیار مهم است. چرا که این سازه می تواند افراد را از خطرات آگاه کرده و از بروز آن جلوگیری کند. مراحل نصب این کالای امنیتی بسیار ساده است. اما در حین سادگی توجه به قواعد و داشتن دانش کافی برای انجام آن ضروری تلقی می شود.

متقاضیان می توانند به صورت مستقل این سازه را نصب کنند. اما بهتر است برای جلوگیری از هرگونه خطای احتمالی از یک تیم حرفه ای کمک بگیرید. مهرسام ایمن نمونه ی واضحی از یک تیم حرفه ای است.

Rate this page

کالا هایی که دیده ایید !
فیلتر بر اساس شهر محصول
فروشگاه مهرسام ایمن
فیلتر بر اساس شهر محصول
فیلتر بر اساس شهر محصول
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

فروشگاه مهرسام ایمن